1. İlimizde 2 Yıldır devam eden Biyoçeşitlilik Çalışması Başarıyla Tamamlandı.

  Eylül 13, 2018 Orman ve Su İşleri Bakanlığı tarafından yürütülen “Ulusal Biyolojik Çeşitlilik Envanter ve İzleme” Projesi kapsamında Uluslararası antlaşmalar (BÇS, Bern, CITES ve Ramsar Sözleşmeleri) ve Ulusal mevzuatımız gereği Bakanlığımızca, Ülkemiz genelinde 2013-2018 yılları arasında gerek eksik, tamamlanmamış olan envanter çalışmalarının tamamlanması, gerekse biyolojik çeşitliliğin izlenmesi maksadıyla Ulusal Biyolojik Çeşitlilik Envanter ve İzleme Projesini Orman ve Su İşleri Bakanlığınca yürütülmektedir.

 2. Orman ve Su İşleri Bakanımız Prof. Dr. Veysel EROĞLU İlimizde 8 eserin açılışı için teşrif etti.

  Eylül 28, 2017 Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel EROĞLU 19.08.2017 tarihinde Bakanlığımızın ilgili Genel Müdürlüklerinin yapmış olduğu 8 Eser ve 84 Milyonluk yatırımın açılış törenine katılmak üzere Adıyaman İlimize gelmişlerdir.

 3. Sayın Bakanımız Prof. Dr. Veysel EROĞLU İlimizde Yapılan Yatırmların Açılış Törenini Yaptı.

  Kasım 21, 2016 Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel EROĞLU 12.11.2016 tarihinde Bakanlığımızın ilgili Genel Müdürlüklerin yapmış olduğu 13 Tesis ve 213 Milyonluk tesis yatırımı temeli atma ve açılış törenine katılmak üzere Adıyaman İlimize gelmişlerdir.

 4. YABAN HAYVANLARI İÇİN MEYVE FİDANI DİKİMİ YAPILIYOR.

  Aralık 16, 2015 Yaban Hayvanların yaşam alanların daralmasından dolayı buna bağlı olarak yaban Hayvanların ziraat, Yerleşim alanlara zarar vermesi nedeniyle

 5. Gölbaşı Gölleri Tabiat Parkı Ağaç Dikme Kampanyası

  Kasım 27, 2015 Tabiat Parkının içerisinde boş alanların Yaz Mevsiminde Ziyaretçilerin doğal ortamda gölgelerinde istifade etmesi amacıyla, Öğrencilere Doğa sevgisi kazandırmak ve Çevre temizliğinin bilinçlendirilmesi amacıyla Yapraklı ve Çam ağacı dikimi Gölbaşı Kaymakamlığı Öncülüğünde Gölbaşı İlçesi Milli Eğitim Müdürlüğü İmam Hatip lisesi öğrencileri, İlçe Jandarma Komutanlığı, Emniyet Müdürlüğü, Doğa Koruma ve Milli Parklar Adıyaman Şube Müdürlüğümüz ve Gölbaşı Orman İşletme Şefliği ile birlikte 25.11.2015 tarihinde ağaç dikme kampanyası gerçekleştirilmiştir.

 6. Gölbaşı İlçemizde Kaçak Avlananlar Yakalandı.

  Ağustos 05, 2015 Adıyaman Doğa Koruma ve Milli Parklar Şube Müdürlüğümüze 31.07.2018 ve 03.08.2015 tarihlerinde yapılan telefon ihbar üzerine Koruma Ekiplerimiz ile Gölbaşı İlçesi Merkez Jandarma Kolluk ekiplerince Balkar Beldesi Bölgesinde Tuzakla Halk arasında Dikenli Bülbül yakalandığı tespiti üzerine olay mahallîne gidilmiş;

 7. Sayın Valimiz Mahmut DEMİRTAŞ Karadut Günübirlik Kamp alanında incelemede bulundu.

  Nisan 28, 2015 Doğu-Batı medeniyetinin 2 bin 206 metre yükseklikteki muhteşem bir piramidin eteğinde bulunan devasa heykellerden dolayı 1988 Yılında Nemrut dağı Milli Parkı olarak tescil edilen dünyanın 8'inci harikası UNESCO Dünya Kültür Mirası'nda yer edinen Adıyaman'ın Kahta İlçesi'ndeki Nemrut Dağı'nda turizm sezonu, törenle açıldı.