Skip Navigation LinksAna Sayfa > Haberler

Sayın Valimiz Mahmut DEMİRTAŞ Karadut Günübirlik Kamp alanında incelemede bulundu.

Nisan 28, 2015

Doğu-Batı medeniyetinin 2 bin 206 metre yükseklikteki muhteşem bir piramidin eteğinde bulunan devasa heykellerden dolayı 1988 Yılında Nemrut dağı Milli Parkı olarak tescil edilen dünyanın 8'inci harikası  UNESCO Dünya Kültür Mirası'nda yer edinen Adıyaman'ın Kahta İlçesi'ndeki Nemrut Dağı'nda turizm sezonu, törenle açıldı. Kommagene Kralı 1'inci Antiochos tarafından yaptırılan devasa eserleri ziyarete gelen sezonun ilk turistleri davul ve zurna eşliğinde karşılandı.

 Adıyaman Valisi Mahmut Demirtaş ise ziyaretçilere karanfil verdi. Vali Mahmut Demirtaş, yeni projelerle kentin turizm potansiyelini arttırmayı amaçladıklarını belirerek, "Özellikle memleketimizde 'Çözüm Süreci' ile birlikte turist sayısını hem ülke genelinde, hem de il genelinde artacağını düşünüyorum. Bugün ülkemizin nüfusunun yarısı kadar turist geldiğini düşünürsek inşallah bu pastadan Adıyaman'da nasibini alır. Kısmet olursa yapacağımız projelerle hem kültür turizmi açısından, hem doğa turizmi açısından, hem de inanç turizmi açısından belli bir noktaya gelmeyi düşünüyoruz. İnşallah 2015 yılının daha hayırlı olacağını düşünüyorum" dedi.

Nemrut dağından ayrılan sayın Valimiz, Orman ve Su İşleri Bakanlığı Adıyaman Şube Müdürlüğünce yaptırılan Nemrut dağı Milli Parkı Karadut Günübirlik Kamp alanında incelemede bulundu. Adıyaman Şube Müdürü İsmail Kozan tarafından bilgi sunulmuş, Sayın Valimiz, Kamp alanının yeri ve yapılış amacını beğenerek alanın Doğal ortamda ve Nemrut dağı yolu güzergahında olması nedeniyle yerli ve yabanca turistlere hizmet açısından daha iyi hizmet sunulacağı, kampta otopark, wc, kamelya, oturma bankları, çeşme ve barbekü yapılarak yerli ve yabancı turistlerin hizmetine sunulmuştur.